Informacje z Częstochowy i okolic

„Represyjność prawa podatkowego. Istotne dla przedsiębiorców zmiany w podatkach w 2019 roku” to temat kolejnego ,,Śniadania z przedsiębiorcami”, które odbędzie się 8 listopada w Częstochowskim Parku Przemysłowo-Technologicznym.

W związku z zapowiadanymi, istotnymi zmianami w podatkach podczas spotkania poruszone zostaną następujące zagadnienia:

  • nowe regulacje dotyczące samochodów osobowych,
  • wprowadzenie tzw. „podatku od wyjścia” (ang. Exit tax),
  • możliwości posługiwania się kopią certyfikatu rezydencji,
  • regulacje obrotu krypto walutami,
  • nowe stawki 9% CIT,
  • wyższy limit składek na organizacje dobrowolne,
  • premie za finansowanie kapitałem własnym.

Prelegentem będzie prof. dr hab. Adam Mariański – profesor nadzwyczajny w Katedrze Prawa Podatkowego Uniwersytetu Łódzkiego. Partner zarządzający w Mariański Group. Przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych. Współpracownik Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych Uniwersytetu Łódzkiego. Prezes Stowarzyszenia Polskich Firm Rodzinnych. Członek Europejskiego Stowarzyszenia Profesorów Prawa Podatkowego, a także Rady Programowej „Przeglądu Podatkowego”. Autor ponad dwustu publikacji z prawa podatkowego.

Spotkanie odbędzie się 8 listopada Częstochowskim Parku Przemysłowo – Technologicznym, przy ul. Wały Dwernickiego 117/121. Rozpocznie się o 8:30 i potrwa ok. 2 godzin.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Osoby zainteresowane uczestnictwem, proszone są o rejestrację do 7 listopada za pomocą formularza na stronie www.arr.czestochowa.pl w zakładce „Śniadania z przedsiębiorcami”.
Osobą do kontaktu pozostaje Olga Przybylik. Wszelkie pytania kierować można mailowo na adres sniadania@arr.czestochowa.pl lub telefonicznie pod numer 34 360 56 88.