Informacje z Częstochowy i okolic

We wtorek, 30 października zakończy się pierwszy sezon funkcjonowania Częstochowskiego Roweru Miejskiego. Działał będzie do północny, później stacje zostaną wyłączone. Kolejny sezon rozpocznie się 1 kwietnia.

Częstochowski Rower Miejski działał przez ostatnie siedem miesięcy. M0ożna było wówczas skorzystać ze 185 charakterystycznych zielonych rowerów i 20 samoobsługowych stacji wypożyczeń.

Już od pierwszych dni Częstochowski Rower Miejski cieszył się wielką popularnością. W sumie rowery wypożyczono ponad 175 tysięcy razy, co oznacza, że każdy z nich miał w sezonie przeszło 900 użytkowników. Najchętniej rowery wypożyczano w kwietniu. W ciągu jednego miesiąca częstochowianie skorzystali z nich ponad 32 tysiące razy. Tylko w niedzielę, 15 kwietnia, rowery wypożyczono 1745 razy!

Do tej pory w systemie Częstochowskiego Roweru Miejskiego zarejestrowało się już niemal 15 tysięcy osób. Na zimę 185 częstochowskich rowerów trafi do magazynu, gdzie przejdą przegląd i naprawy serwisowe. Na ulice Częstochowy rowery wrócą 1 kwietnia 2019 r.