Informacje z Częstochowy i okolic

Akademia Częstochowskiej Siatkówki to projekt, który w mieście funkcjonuje od 28 września. Dzisiaj otwarto jego dwa kolejne oddziały, a także ogłoszono sponsora tytularnego programu. Została nim huta szkła Stolzle Częstochowa.

W ramach nowego projektu, który powstał przy współudziale Urzędu Miasta Częstochowy zaplanowano zajęcia siatkarskie, które odbywać się będą w różnych dzielnicach Częstochowy. Dzisiaj do Stolzle Akademii Częstochowskiej Siatkówki dołączyły kolejne szkoły, SP nr 36 przy ul. Kasztanowej, a także SP nr 7.

Nowopowstała Akademia to projekt mający na celu aktywizację sportową, poprzez organizowanie bezpłatnych treningów dla dzieci z klas 2-4. Zajęcia ogólnorozwojowe odbywać się będą w każdej placówce, która dołączyła do programu, po dwa razy w tygodniu (po 60 minut). Prowadzone będą przez trenerów Eco-Team AZS 2020 Częstochowa. W ramach Stolzle Akademii Częstochowskiej Siatkówki organizowane będą również międzyszkolne turnieje, szkolenia dla nauczycieli i zajęcia z przedszkolakami. W przyszłości Akademia obejmować będzie wszystkie dzielnice Częstochowy i szkoły z okolicznych gmin. Zajęcia w Akademii są uzupełnieniem oferty pozalekcyjnej szkół.

Chcesz włączyć swoją szkołę do projektu? TUTAJ znajdziesz więcej szczegółów.