Informacje z Częstochowy i okolic

Przeszło rok trwały prace przy modernizacji miejskiej pływalni przy al. Niepodległości.  Termomodernizacja a także przebudowa obiektu pochłonęła prawie 5,5 mln zł.

Obiekt nie tylko przeszedł kompleksową termomodernizację, ale zamontowano tu też instalację solarną, która wspomoże podgrzewanie ciepłej wody użytkowej oraz wody w basenie. Wzrośnie efektywność energetyczna budynku, co sprawi, że będzie tańszy w utrzymaniu i dużo bardziej ekologiczny, jeżeli chodzi o oddziaływanie na jakość powietrza. Budynek pływalni jest obecnie dużo bardziej przyjazny i estetyczny, a także funkcjonalny, m.in. dzięki wprowadzeniu systemu kolejkowego ESOK dostosowanego do obsługi Częstochowskiej Karty Mieszkańca oraz dostępności sieci wi-fi.

To jedna z serii inwestycji, które – w ramach programu ,,Kierunek Przyjazna Częstochowa” – miasto realizuje z myślą o łatwiejszej dostępności i wyższym standardzie pływalni w różnych punktach miasta. Przypomnijmy, że od początku 2017 roku można korzystać z nowej pływalni przy liceum ,,Sienkiewicza”, prace modernizacyjne były lub są prowadzone w basenach przy innych szkołach (SP 2, SP 48), ruszyła też budowa Parku Wodnego przy ul. Dekabrystów. Poza tym finalizowana jest budowa Strefy Wypoczynku Adriatyk w parku wypoczynkowym Lisiniec.

Basen zacznie więc działać od 2 listopada. Do niedzieli 4 listopada wszystkie godziny mają być ogólnodostępne, od 5 listopada będzie już funkcjonował grafik, biorący pod uwagę m.in. potrzeby treningowe częstochowskich klubów sportowych z sekcjami pływackimi.