Informacje z Częstochowy i okolic

Kłobuccy śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło we wtorwk kilka minut przed godziną 10.00 w miejscowości Puszczew. Motocyklista zderzył się z autobusem…

Do zdarzenia 16 października kilka minut przed godziną 10.00 w miejscowości Puszczew (Gmina Wręczyca Wielka). Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że 20-letni motocyklista podczas wykonywania manewru wyprzedzania, zderzyła się z autobusem, który skręcał w lewo. Samochodem kierował 45-letni mężczyzna, który w chwili zdarzenia był trzeźwy. Stan trzeźwości 20-latka będzie ustalony na podstawie badania krwi. Zarówno motocyklista jak i kierowca autobusu są mieszkańcami powiatu kłobuckiego.

Kierowca jednośladu z poważnymi obrażeniami ciała został zabrany do częstochowskiego szpitala.

Policjanci z kłobuckiej drogówki wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów biorących udział w wypadku. W czynnościach uczestniczył również technikkryminalistyki. Ponadto zdarzenie będzie przedmiotem badań biegłego z zakresu rekonstrukcji przebiegu wypadków drogowych, którego opinia zostanie wykorzystana w toczącym się postępowaniu.