Informacje z Częstochowy i okolic

Policjanci z Częstochowy poszukują pary, która 10 sierpnia tego roku w sklepie jubilerskim przy Al. NMP w Częstochowie oszukała sprzedawcę na przeszło 22 tys. zł. Jubiler został wprowadzony w błąd myśląc, że kupił złoto. Po wyjściu klientów i sprawdzeniu okazało się jednak, że towar został podmieniony na bezwartościowy metal. 

10 sierpnia tego roku policjanci z komisariatu I w Częstochowie otrzymali zgłoszenie oszustwa. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że do jednego ze sklepów jubilerskich przy Al. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie przyszła para zainteresowana sprzedażą wyrobów ze złota. Mężczyzna mówił łamaną polszczyzną a na rękach miał charakterystyczne białe plamy. Przekazał jubilerowi między innymi bransoletkę i kilka łańcuszków. Całość złotej biżuterii wyceniona została na przeszło 22 tys. zł. Najprawdopodobniej kiedy jubiler położył na blacie pieniądze, mężczyzna wykorzystał jego nieuwagę i podmienił złoto na podobne wyroby, wykonane jednak z bezwartościowego metalu. Oszuści szybko opuścili lokal. Sprzedawca dopiero wtedy zorientował się, że został oszukany.

Śledczy dysponują wizerunkiem pary podejrzewanej o to oszustwo. Osoby, które rozpoznają mężczyznę lub kobietę, proszone są o kontakt z Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Częstochowie pod nr tel. (34) 369 1410/1255 lub z najbliższą jednostką Policji – telefony 997, 112.