Informacje z Częstochowy i okolic

Policjanci z komisariatu I w Częstochowie, wspólnie z prokuratorem, poszukują sprawcy podpalenia parasola ogrodowego, do którego doszło 29 czerwca br. na zapleczu jednego z częstochowskich hoteli.

Zdarzenie miało miejsce 29 czerwca około godz. 6.5o, kiedy w obiekcie usytuowanym w centrum Częstochowy nie było jeszcze wielu osób. Mężczyzna wszedł na zaplecze, a kiedy został dostrzeżony przez pracowników hotelu opuścił go pośpiesznie tylnym wyjściem. Wówczas te same osoby poczuły drażniący dym, który pojawił się w drugiej części obiektu. Okazało się, że płonie jeden z parasoli ogrodowych. Wartość strat została oszacowana na 2 tys. zł. Wezwani na miejsce funkcjonariusze rozpoczęli działania wyjaśniające. Zabezpieczono monitoring obiektu, dzięki któremu publikujemy wizerunek sprawcy.

 

Świadkowie zdarzenia lub osoby mogące rozpoznać widocznego na zdjęciach i nagraniu mężczyznę, podejrzewanego o podpalenie parasola, proszone są o kontakt z Komisariatem Policji I w Częstochowie tel. (34) 369 1151/ 1161 lub z najbliższą jednostką Policji – telefony 997, 112.

Inf. własna/ KMP Częstochowa