Informacje z Częstochowy i okolic

Wizualizacja terenu przy ul. Perepeczki

Plac zabawa, mini park linowy, tor rowerowy i parking dla prawie 50 samochodów powstanie przy ul. Perepeczki, czyli na terenie przy przedłużeniu ulicy Racławickiej do Staszica.

Inwestycja ta jest kontynuacją prac drogowych, które zakończyły się w 2017 roku. Wówczas powstała tam nowa jezdnia, ciągi pieszo-rowerowe i parkingi. Wcześniej warianty realizacji tej inwestycji były przedmiotem konsultacji społecznych, w raporcie z których został określony przebieg nowej drogi oraz zasugerowany sposób zagospodarowania terenu przyległego.

W zakresie prac przy ul. Perepeczki jest plac zabaw dla dzieci, w tym mini-park linowy oraz tor rowerowy z muldami. Będą też ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe. Uporządkowana zostanie kwestia parkowania – zbudowanych zostanie 48 miejsc parkingowych. Po zakończeniu prac Śródmieście ma zyskać oświetlone, bezpieczne, a przy tym dobrze skomunikowane miejsce w samym centrum miasta, które dotychczas nie było do końca wykorzystane i zagospodarowane. Koszt inwestycji to 1,6 mln zł. Wykonawcą prac budowlanych, które mają zakończyć się do końca listopada, jest  Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego.

Warto dodać, że w pobliżu powstaje też obecnie – staraniem Urzędu Miasta – inne miejsce służące rekreacji. To jedno zadań przegłosowanych do realizacji w tym roku ze środków budżetu obywatelskiego. Przy alei Kościuszki budowany jest plac wyposażony m.in. w urządzenia do ćwiczeń parkour i street-workout. Znajdą się tam m.in. słupy pionowe, drążki, drabinki, koła gimnastyczne, lina do wspinania czy dance pole – pionowa rura do tańca i ćwiczeń gimnastycznych. Na chętnych będzie też czekał stół do gry w piłkarzyki na wolnym powietrzu oraz stolik do gry w szachy i „chińczyka” z siedziskami. Koszt tego zadania to blisko 350 tys. zł.