Informacje z Częstochowy i okolic

fot. UM Częstochowa

Finał tegorocznych Klubowych Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn odbędzie się w Hali Sportowej Częstochowa. Cztery najlepsze kluby świata do Częstochowy zawitają 1 i 2 grudnia.

Klubowe Mistrzostwa Świata w Polsce odbędą się po raz drugi. W ubiegłym roku gospodarzem turnieju finałowego był Kraków, a rozgrywki grupowe odbyły się w Łodzi i Opolu. W tym roku miastami – gospodarzami fazy grupowej będą Radom i Rzeszów, a wielki finał zaplanowano właśnie w Częstochowie. Turniej transmitowany będzie do około 90 krajów świata, a w Polsce wydarzenie śledzić będziemy mogli w telewizji Polsat.

W Klubowych Mistrzostwach Świata zagrają dwa polskie zespoły:  PGE Skra Bełchatów i Asseco Resovia Rzeszów. Ponadto zobaczymy zwycięzcę Ligi Mistrzów i obrońcę tytułu, drużynę Zenitu Kazań, mistrza Brazylii,  Sady Cruzeiro, mistrza Azji i Iranu –  Sarmayeh Teheran oraz  doskonałe europejskie ekipy: Cucine Lube Civitanova i Trentino Volley, a także rosyjski Fakieł Nowy Urengoj.

Dwa najlepsze zespoły z każdej z grup w pierwszej fazie rozgrywek awansują do fazy finałowej. Cztery najlepsze kluby mecze półfinałowe i finałowe FIVB Klubowych Mistrzostw Świata Polska 2018 rozegrają w Hali Sportowej Częstochowa.

 

Klaudia Kutak