Informacje z Częstochowy i okolic

Policjanci z komisariatu IV w Częstochowie zatrzymali 21-latkę, podejrzaną o narażenie swoich dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Jak ustalili śledczy, kobieta „opiekowała się” 3-letnią córką i półrocznym synkiem, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu…

Do oficera dyżurnego z komisariatu IV w Częstochowie wpłynęło kilka dni temu późnym wieczorem zgłoszenie o niewłaściwej opiece nad małymi dziećmi. Kiedy policjanci pojechali na miejsce drzwi do wskazanego mieszkania w kamienicy były otwarte. W środku mundurowi zastali dwoje małych dzieci: 3-letnią dziewczynkę i półrocznego chłopca. Ich 22-letnia matka spała upojona alkoholem. Badanie wykazało, że miała w organizmie ponad 2 promile. Trafiła do policyjnej celi. Dzieci natomiast zostały przekazane pod opiekę babci.

Wczoraj 22-latka została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe, gdzie usłyszała zarzut narażenia swoich dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

 

KMP Częstochowa