Informacje z Częstochowy i okolic

Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Północ umorzyła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 16-letniego chłopca, do której doszło 31 maja 2018 roku.

W toku śledztwa ustalono, że 31 maja 2018 roku Dariusz W. udał się w towarzystwie rówieśników w rejon parku wypoczynkowego „Lisiniec” w Częstochowie. 16-latek najpierw przeskoczył przez ogrodzenie, dostał się na molo, a następnie pomimo obowiązującego w tym miejscu zakazu kąpieli, wskoczył do wody chcąc dołączyć do kapiących się kolegów. Chłopak po pewnej chwili zaczął się topić, a pomocy próbował udzielić mu kolega. Niestety jego rówieśnik również zaczął tonąć. Wtedy do wody wskoczył świadek zdarzenia i wyciągnął na brzeg kolegę Dariusza W. Chłopiec został wyciągnięty z wody przez przybyłych na miejsce nurków Państwowej Straży Pożarnej i przewieziony do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie, gdzie zmarł.

– Na podstawie zarządzonej sekcji zwłok ustalono, że bezpośrednią przyczyna zgonu Dariusza W. było gwałtowne uduszenie na skutek utonięcia w wodzie. W organizmie zmarłego nie stwierdzono obecności substancji narkotycznych lub alkoholu. Uwzględniając wskazane okoliczności uznano, że przyczyną śmierci pokrzywdzonego był nieszczęśliwy wypadek, a nie działanie lub zaniechanie osób trzecich. W związku z tym prokurator umorzył śledztwo wobec braku znamion przestępstwa – informuje rzecznik częstochowskiej prokuratury, prokurator Tomasz Ozimek.