Informacje z Częstochowy i okolic

Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki odwiedził wczoraj wieczorem Miejski Stadion Piłkarski Raków przy ul. Limanowskiego.

Podczas wizyty rozmawiano oczywiście o temacie, który od lat elektryzuje kibiców częstochowskiego futbolu – o stadionie, który pozwoli nam realnie myśleć o awansie do Ekstraklasy, ale przede wszystkim szkolić kolejnych młodych piłkarzy poprzez budowę boisk treningowych.
Minister Sportu i Turystyki korzystając z zaproszenia senatora Artura Warzochy.  – Bardzo cieszymy się, że ta inwestycja zyskała aprobatę. Częstochowa, jak i cały nasz region potrzebuje nie tylko obiektu, na którym będzie grał pierwszy zespół, ale bazy w której szkolić będziemy młodzież. Mamy nadzieję, że zarówno władza państwowa, jak i lokalna dołoży wszelkich starań, by doprowadzić do jak najszybszej modernizacji Miejskiego Stadionu Piłkarskiego „Raków” – skomentował wizytę Ministra prezes Rakowa Wojciech Cygan.

Przypomnijmy, że projekt modernizacji stadionu przy ul. Limanowskiego wraz z infrastrukturą przeznaczoną na Akademię Rakowa opiewał na kwotę ok. 36 mln zł.

 

Fot. www.rksrakow.pl