Informacje z Częstochowy i okolic

W dniach 25-30 sierpnia w kinie studyjnym OKF Iluzja potrwa festiwal filmów „Frajda” stworzony z myślą o najmłodszych widzach.

Festiwal ten jest nowym ogólnopolskim wydarzeniem, podczas którego zaprezentowane zostaną filmy przepełnione pozytywną energią, ciepłym humorem i niezapomnianymi przygodami bohaterów, które młodym widzom zapadną na długo w pamięć.
Wstęp na Festiwal możliwy będzie po zakupieniu biletów w cenie 12 zł – normalny i 10 zł ulgowy.

Repertuar Festiwalu „Frajda”:

  • ZOO  – Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia chłopca, który postanawia uratować małe słoniątko z zoo podczas niemieckiego bombardowania w Belfaście w 1941 roku. Poruszająca i podnosząca na duchu opowieść o wielkiej odwadze, przyjaźni i wytrwałości.
  • SZKOŁA ŻYCIA – Przepiękna, poruszająca i pełna zapierających dech w piersiach krajobrazów opowieść o chłopcu, którego smutne życie w sierocińcu na przedmieściach Paryża odmienia się, gdy trafia do wiejskiego gospodarstwa. Filmowa oda do świata natury i prostego życia
  • RYSIO RAPER I TAJEMNICA PIERŚCIENIA  – Film przygodowy pełen barwnych postaci, wpadających w ucho piosenek i niespodziewanych zwrotów akcji. Wielki przebój fińskich kin, zrealizowany na podstawie bestsellerowej powieści Sinikki Nopoli, która została przetłumaczona na siedemnaście języków.
  • TITO I OBCY  – Dowcipna i pełna wzruszeń włoska komedia science fiction o obcych w każdej postaci: tych ludzkich i pozaziemskich, osadzona w pobliżu słynnej amerykańskiej Strefy 51. „Tito i obcy” to oryginalna historia, która łączy w sobie wielkie emocje, przygodę i science fiction
  • JILL I JOY. TAJEMNICZY NIEZNAJOMY – Kolejna część emocjonujących przygód dwóch radosnych przyjaciółek i ich barwnych sąsiadów. Ekranizacja popularnej serii książek dla dzieci Marjatty Kurenniemi. „Jill i Joy. Tajemniczy nieznajomy” to niewyczerpane źródło optymizmu, nieskrępowanej wyobraźni i dobrego humoru.

Wszystkie filmy prezentowane będą w polskiej wersji językowej.