Informacje z Częstochowy i okolic

Do Częstochowy docierają kolejne pielgrzymki z całej Polski. Dzisiaj rano pojawili się również żołnierze z XXVI Pieszej Pielgrzymki Wojskowej na Jasną Górę. Obchody święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i obchodami Święta Wojska Polskiego odbędą się jutro.

Uroczyste wejście żołnierzy do Częstochowy zainaugurowała msza święta na Przeprośnej Górce. Następnie zebrani  pielgrzymi, kombatanci i władze miasta wyruszyli w stronę Częstochowy. Po przemarszu Aleją Najświętszej Maryi Panny dotarli do Alei Sienkiewicza, gdzie delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem księdza Jerzego Popiełuszki oraz na Grobie Nieznanego Żołnierza.

Jutro na Jasnej Górze odbędą się główne uroczystości, związane ze świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i obchodami Święta Wojska Polskiego. O godzinie 11.00 odbędzie się Suma Pontyfikalna, której przewodniczył będzie abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski. Po mszy odbędzie się koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. O godz. 21.00, w związku z obchodami Święta Wojska Polskiego, w Kaplicy Matki Bożej odbędzie się uroczysty Apel Jasnogórski według ceremoniału wojskowego z udziałem kompanii honorowych Wojska Polskiego oraz dowódców Polskich Sił Zbrojnych i władz miasta.