Informacje z Częstochowy i okolic

O.S.T.R. będzie gwiazdą tegorocznej, dziewiątej edycji festiwalu HIP HOP Elements, który potrwa od 26 do 28 lipca. W koncercie finałowym na Promenadzie im. Czesława Niemena zobaczymy m.in. Otsochodzi, Sariusa i Dwa Sławy.

Impreza rozpocznie się w czwartek, 26 lipca, w Klubie Rura od zawodów „Freestyle Battle”, polegających na składaniu rymów na żywo.

Dzień później miłośnicy hip hopu atrakcji spodziewać mogą się na Placu Biegańskiego, gdzie odbędą się zawody taneczne ,,Clash of the Titans Freeestyle Battle”, w których udział wezmą zawodnicy z całej Polski. O godz. 17.00 w Odwachu chętni będą mogli uczestniczyć w warsztatach dj’skich prowadzonych przez Dj Falcona i Dj Vazee. Festiwalowy piątek zakończy się w Klubie Rura, gdzie sceną zawładną Włodi, Małpa i Dj 600V.

W sobotę, w amfiteatrze na Promenadzie Niemena, odbędą się koncerty finałowe. Jako pierwszy na scenie wystąpi Dj Slim, zaraz po nim łódzki duet Dwa Sławy, a następnie jeden z najbardziej utalentowanych raperów młodego pokolenia – Otsochodzi. W programie znalazł się także częstochowski wykonawca Sarius i Wspólna Scena – łączący wykonawców z różnych pokoleń. Na 21.00 zaplanowano koncert gwiazdy tegorocznej edycji – O.S.T.R.

Za wizualizacje, podobnie jak w roku ubiegłym, odpowiadać będzie VJ VAN, a całość poprowadzą Mikser, Dziker i Dj Slim.

Program koncertu finałowego:

sobota, 28 lipca
17.00 DJ Slim
17.50 DWA SŁAWY
18.30 OTSOCHODZI
19.15 SARIUS
20.00 WSPÓLNA SCENA
21.00 O.S.T.R.