Informacje z Częstochowy i okolic

W niedzielę, 22 lipca, w Parku Lisiniec odbędą się zawody „Częstochowa Triathlon”. Uwaga na utrudnienia w ruchu!

Zawody odbędą się na łącznym dystansie blisko 57 kilometrów. Wyścig składa się z trzech konkurencji następujących bezpośrednio po sobie. Na pierwszym etapie, zawodnicy będą musieli przepłynąć dwie pętle dookoła zbiornika wodnego Pacyfik – każda po 475 m. Następnie, będą musieli się przesiąść na rower, by pokonać na nim 45 kilometrów. Trasa prowadzić będzie przez centrum miasta, Alejami Najświętszej Marii Panny, przez Srocko, Brzyszów oraz Mstów aż do Przeprośnej Górki, a stamtąd z powrotem do Częstochowy, Alejami NMP, wzdłuż jasnogórskiego klasztoru, prosto do T2.

Etap biegowy – w sumie 10,55 km – składa się z 3 pętli po 3,5 km każda. Wybiegając z T2 zawodnicy będą kierować się deptakiem w stronę zbiorników Bałtyk oraz Adriatyk obiegając oba, następnie ulicą Toruńską, Wałową i Huculską pobiegną ponownie w kierunku Parku Lisiniec – pomiędzy Bałtykiem, a Pacyfikiem – kończąc pętle przy ul. Świętej Jadwigi. Szczegóły w opisach na stronie i w załączonych mapkach

Czas trwania zawodów to ok. 4 godziny. Każdy uczestnik sztafety, może startować tylko w jednym etapie zawodów.

W związku z imprezą, 22 lipca w godzinach 10.30-14.30 wystąpią utrudnienia w ruchu oraz przerwa w kursowaniu komunikacji publicznej. Zamknięte zostaną ulice Orawska, Toruńska, Wałowa
Bieszczadzka, Huculska – tam odbędzie się biegowa część wyścigu.

Kolarska część poprowadzi ulicami: Kordeckiego, 7 Kamienic, Pułaskiego, Alejami NMP, Legionów, Faraday’a, następnie pętla poza granicami miasta; a jej powrót – ul. Mstowską, Mirowską i Alejami NMP, Pułaskiego, 7 Kamienic, Kordeckiego do Parku „Lisiniec”.

Podczas wyścigu, ulice te będą zamknięte dla ruchu kołowego, natomiast chodniki pozostaną dostępne dla pieszych i kibiców.