Informacje z Częstochowy i okolic

W minioną sobotę kilka minut przed godziną 22.00 dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał informację dotyczącą zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. 38-latek kierujący simsonem stracił panowanie nad motorowerem po czym wywrócił się wraz z jednośladem. Do zdarzenia doszło prawdopodobnie dlatego, że mężczyzna miał w organizmie niespełna 3,5 promila alkoholu!

W sobotę kilka minut przed godziną 22.00 dyżurny skierował patrol mundurowych na pilną interwencję do Łobodna. Ze zgłoszenia wynikało, że na ul. Sienkiewicza miało dojść do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. Jako pierwsi na miejsce przyjechali dzielnicowi, którzy ustalili, że jadący simsonem 38-letni mieszkaniec naszego powiatu, stracił panowanie na pojazdem i prawdopodobnie najechał na krawężnik doprowadzając do wywrócenia jednośladu. Styl jazdy mężczyzny najpewniej był efektem stanu nietrzeźwości w jakim się znajdował. Podczas badania okazało się, że w organizmie 38-latka było niespełna 3,5 promila alkoholu! Nieodpowiedzialny mężczyzna z niezagrażającymi życiu obrażeniami ciała trafił do częstochowskiego szpitala.

Teraz 38-latem musi liczyć się z policyjnymi zarzutami za jazdę motorowerem w stanie nietrzeźwości, za co grożą wysokie kary finansowe, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet pobyt w więzieniu. O losie mężczyzny zadecyduje prokurator i sąd.

 

KPP Kłobuck