Informacje z Częstochowy i okolic

Policjanci z Częstochowy odebrali 3 nowe hybrydowe radiowozy.  Zakup został sfinansowany ze środków Urzędu Miasta Częstochowy, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz z budżetu Policji.

Uroczyste przekazanie 3 nowych policyjnych radiowozów z napędem hybrydowym odbyło się w poniedziałek, 18 czerwca. Gospodarzem uroczystości był Komendant Miejski Policji w Częstochowie mł. insp. Dariusz Atłasik, który wspólnie z Prezydentem Miasta Częstochowy Krzysztofem Matyjaszczykiem przekazali kluczyki do nowych pojazdów komendantom komisariatów i naczelnikowi wydziału ruchu drogowego.

Komendant podziękował za współpracę oraz zaangażowanie finansowe naszego samorządu. Nowe radiowozy nie tylko poprawią komfort pracy funkcjonariuszy, ale przyczynią się do efektywniejszej obsługi mieszkańców naszego miasta co przełoży się bezpośrednio na zapewnienie i poczucie bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

Samochody mają bogate wyposażenie, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa i komfortu policjantom, którzy będą w nich pełnić służbę. Charakteryzują się także niewielkim zużyciem paliwa, są wyposażone w automatyczną skrzynię biegów, która w połączeniu z systemem odzysku energii elektrycznej podczas hamowania sprawia, że samochód jest przyjazny dla środowiska.

 

KMP Częstochowa