Informacje z Częstochowy i okolic

Podobnie jak w zeszłym roku – przed Urzędem Miasta na psy czeka świeża woda. Mogą się jej napić zarówno te zwierzęta, których właściciele właśnie załatwiają jakieś urzędowe sprawy, jak i te, które wybrały się na spacer.

Opatrzone nowym logo Częstochowy stojaki z miskami ustawiono przy wejściu do budynków Urzędu Miasta przy ul. Śląskiej i ul. Waszyngtona oraz przed Odwachem obok Ratusza. Planowane jest ustawienie kolejnych. Miski, tak jak w zeszłym roku, będą dostępne do późnych godzin popołudniowych.

Przypomnijmy przy okazji podstawowe zasady opieki nad czworonogami w okresie wysokich temperatur. Opiekunki i opiekunowie powinni zadbać o to, aby buda lub kojec znajdowały się w cieniu, koniecznie w pobliżu miski ze świeżą wodą. Podczas przechadzek z psem należy wybierać miejsca, w których będzie miał możliwość kąpieli i ochłodzenia organizmu. Kiedy panuje wyjątkowy upał, najlepiej wybierać się na spacery rano lub wieczorem. Warto także pamiętać o zabraniu ze sobą ręcznika bądź spryskiwacza.

Pod żadnym warunkiem nie należy zostawiać zwierzęcia samego w zamkniętym pojeździe. Jeżeli zauważamy tego rodzaju sytuację, należy natychmiast zadzwonić na policję lub straż miejską. Podróżując z psem samochodem, warto też co 2 lub 3 godziny zrobić postój i wyprowadzić go na krótki spacer.

 

Inf. Prasowa