Informacje z Częstochowy i okolic

W piątek, 18 maja odbyła się konferencja prasowa, podczas której ogłoszono trzy pierwsze wzmocnienia pierwszoligowego Norwida Częstochowa. Klub zapowiada walkę o medale.

Naszym celem odkąd zaczęliśmy grać w I lidze było z roku na rok piąć się o krok wyżej. Ostatni sezon pokazał, że spełniliśmy swoje założenia, niewiele brakowało do gry w Play-offach – mówił podczas spotkania prasowego prezes klubu, Krzysztof Wachowiak.

Niespełna miesiąc po zakończeniu rozgrywek I ligi, w których Exact Systems Norwid Częstochowa uplasował się na 7 miejscu, klub ogłosił pierwsze wzmocnienia. Do częstochowskiej drużyny dołączy przyjmujący Krzysztof Modzelewski, wychowanek klubu, libero Kamil Dembiec i atakujący Arkadiusz Żakieta. Obaj zawodnicy w ubiegłym sezonie grali w AGH Kraków. Ponadto w poniedziałek, 21 maja Norwid poinformował, że 3-letni kontrakt z klubem podpisał 19-letni Kamil Druzgała.
Tak szybkie tempo budowania drużyny przed nowym sezonem potwierdza tylko nasze poważne plany, czyli walkę o medale – dodał Krzysztof Wachowiak.

Fot. Natalia Grabarczyk