Warning: Illegal string offset 'ssb_og_tags' in /usr/home/twojaczestochowa/domains/twoja-czestochowa.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-social-buttons/simple-social-buttons.php on line 1466
Informacje z Częstochowy i okolic

Zapobieganie i leczenie cukrzycy typu II będzie tematem kolejnej, bezpłatnej konferencji, która odbędzie się w poniedziałek, 14 maja w sali sesyjnej Urzędu Miasta.

Konferencja odbywa się w ramach miejskiego „Programu wczesnego wykrywania cukrzycy typu II u mieszkańców miasta Częstochowy z zespołem metabolicznym na lata 2017-2021”, finansowanego z budżetu miasta. Program realizuje NZOZ INTER-MED.

Cukrzyca typu II – czy Ciebie też może dotyczyć ?
Cukrzyca zalicza się do grupy chorób metabolicznych, czyli takich, które przyczyniają się do zaburzeń przemiany materii.Cukrzyca typu II jest najczęściej występującym na świecie typem tej choroby. Jej rozwój następuje stopniowo, a nieleczenie cukrzycy może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia. Wczesna diagnoza ma zatem kluczowe znaczenie dla przebiegu choroby i skuteczności wdrożonego leczenia.
Szacuje się, że w Polsce na cukrzycę choruje około 3 miliony osób, z tego 1 milion nie jest tego świadomy. Ogólnie na świecie widoczny jest trend wzrostu liczby chorych, co warunkowane jest rozwojem techniczno-technologicznym i zmianą stylu życia mieszkańców państw rozwiniętych. Światowa Federacja Diabetologiczna alarmuje, że w 2040 roku z cukrzycą zmagać się będzie aż 642 mln diabetyków, a więc co piąta osoba na świecie.

Cukrzycy można zapobiegać, bądź wykryć ją w takim stadium w którym nie doprowadzimy do groźnych powikłań, które według danych statystycznych nadal skutkują śmiercią ok. 2 procent Polaków zmagających się z tą chorobą.
W celu zwiększenia świadomości częstochowianek i częstochowian, realizowany jest miejski program zdrowotny „Program wczesnego wykrywania cukrzycy typu II u mieszkańców miasta Częstochowy z zespołem metabolicznym na lata 2017-2021”. Jego realizatorem jest NZOZ IN