Informacje z Częstochowy i okolic

Dzisiaj Halina Poświatowska skończyłaby 83 lata. Pod tablicą upamiętniającą to wydarzenie pojawiła się wiązanka kwiatów, natomiast 26 maja odbędzie się koncert poświęcony poetce.

Halina Poświatowska (z domu Myga) urodziła się 9 maja 1935 r. w Częstochowie, właśnie przy ul. 7 Kamienic. Miejsce to upamiętnia tablica z jej podobizną i fragmentem wiersza o ulotności życia. Właśnie tam kwiaty z okazji 83 rocznicy urodzin poetki złożyli przedstawiciele Urzędu Miasta. Poświatowska zmarła 11 października 1967 roku w Warszawie, po drugiej operacji serca. Pochowana jest na częstochowskim cmentarzu św. Rocha.

26 maja, w ramach obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego, w Częstochowie odbędzie się widowisko muzyczne „Puls” dedykowane Halinie Poświatowskiej. Obok twórców trip-hopu z angielskiego Bristolu, wezmą w nim udział m.in. Monika Brodka, Renata Przemyk, Wojciech Waglewski oraz Skubas. Koncert wpisuje się w program Kierunek Przyjazna Częstochowa z działaniami na rzecz aktywnej, zielonej i kulturalnej Częstochowy.