Informacje z Częstochowy i okolic

36-letni mężczyzna, podejrzany o usiłowania zgwałcenia został zatrzymany przez częstochowską policję. Do zdarzenia doszło pod koniec października ubiegłego roku w centrum Częstochowy. Sprawca zaatakował, przewrócił na ziemię i podduszał przypadkowo napotkaną kobietę.

Do zdarzenia doszło 25 października ubiegłego roku. Późnym wieczorem młoda kobieta opuściła jeden z lokali przy alei Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie. Pokrzywdzona szła w kierunku alei Jana Pawła II. Z ustaleń śledczych wynika, że została zaatakowana przez nieznanego jej mężczyznę, który zaciągnął ją w krzaki, przewrócił na ziemię, usiłował zgwałcić i podduszał, aby nie krzyczała. Przejeżdżający nieopodal rowerzysta najprawdopodobniej spłoszył sprawcę. Kobieta zdołała krzyknąć i uwolnić się od napastnika.
Kryminalni z Częstochowy sprawdzali każdą informację mogącą ich naprowadzić na sprawcę. O zgłaszanie się do policji prosili też ewentualnych świadków zdarzenia. Przełom w sprawie nastąpił w minionym tygodniu. Śledczy na podstawie własnych ustaleń natrafili na trop podejrzanego. 36-latek został zatrzymany. W piątek usłyszał w Prokuraturze Rejonowej Częstochowa-Północ zarzut usiłowania zgwałcenia. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy, trzymiesięczny areszt.

 

KMP Częstochowa