Informacje z Częstochowy i okolic

Muzyka dawna, organowa, chóralna i gospel znajdzie się w programie Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej „Gaude Mater”, który 1 maja rozpocznie się w Częstochowie.

Organizatorem Festiwalu, który potrwa do 7 maja jest Ośrodek Promocji Kultury, Gaude Mater. W tym roku przybrał on charakter inderdyscyplinarny, znajdziemy oprócz koncertów również wystawy malarstwa i fotografii. Koncert inauguracyjny odbędzie się w bazylice jasnogórskiej o godz. 18.00. Zagra wówczas „La Tempesta”, jeden z czołowych polskich zespołów wykonujących muzykę dawną. Następnie festiwalowe wydarzenia przeniosą się do Ośrodka Promocji Kultury ,,Gaude Mater”, MDK-u, Filharmonii Częstochowskiej, a także do kościołów– ewangelicko-augsburskiego, rektorackiego oraz kościoła Wyższego Seminarium Duchownego.

Podczas koncertu zamykającego festiwal, 7 maja o godz. 19.00 w Filharmonii Częstochowskiej oratorium ,,Mesjasz” Händla wykona chór i orkiestra Filharmonii wraz z solistami.
Wśród pozamuzycznych wydarzeń festiwalu znalazła się prezentacja malarstwa częstochowskiego artysty Jarosława Kweclicha, a także wystawia prac częstochowskich fotografików – Jarosława Dumańskiego i Cezarego Miłosia.

Bilety są do nabycia w siedzibie OPK przy ul. Dąbrowskiego 1.